در حال بارگزاری لطفا منتظر بمانید ...

سئو چیست؟

سئو در واقع مخفف عبارت ( search engine optimization)  یک رشته بازاریابی است که بر روی رشد در نتایج  موتورهای جستجو بدون نیاز به پرداخت پول  تمرکز دارد. سئو (seo)  شامل عناصر فنی و خلاقانه مورد نیاز برای بهبود رتبه در نتایج جستجو گوگل، افزایش ترافیک سایت و افزایش اگاهی  موتورهای جستجو نسبت به شما میباشد.

سئو در واقع جنبه های مختلفی دارد از کلمات کلیدی که شما در سایتتان استفاده  می‌کنید، تا لینک هایی که از سایت های دیگر به سایت شما داده میشود می‌باشد. بعضی مواقع سئو به سادگی موضوعی است که مطمئن شوید که سایت شما به گونه ای طراحی شده است که قابل درک برای موتورهای جستجو است.

سئو فقط طراحی سایت به نوعی که مورد پسند موتورهای جستجو باشد نیست. بلکه همچنین طراحی سایتی بهتر برای کاربران نیز  است.

چرا هر سایتی نیازمند سئو است؟

اکثر ترافیک ( تعداد کاربرانی که به  سایت شما می آیند)  در فضای وب توسط موتورهای جستجو گوگل، بینگ و یاهو هدایت میشود. اگر چه شبکه های اجتماعی و انواع دیگر آن نیز میتوانند بازدید هایی به سایت شما فراهم آورند،  ولی درواقع موتورهای جستجو اصلی ترین روش برای هدایت کاربران در اینترنت می باشند. و این واقعیتی انکار ناپذیر است ، چه سایت  فروشگاهی ، تولید  محتوا و یا عرضه کننده خدمات باشید.

درواقع درفضای اینترنت کاربران بدنبال رسیدن به خواسته های خود میباشند و موتورهای جستجو نقش مسیر را برای کاربران  ایفا میکنند. اگر موتورهای جستجو نتوانند سایت شمارا پیدا کنند و یا محتوای ایجاد شده توسط شمارا به دیتابیس خود اضافه کنند، شما فرصت های فوقع العاده ای را برای روانه شدن ترافیک به سایتتان را از دست  خواهید داد.

عبارات جستجو شده (search queries)،  در واقع کلماتی که کاربران در مستطیل جستجو تایپ میکنند ارزش بالایی دارند.  تجربه نشان داده است که ترافیک ایجاد شده توسط موتورهای جستجو میتواند باعث موفقیت یک سازمان  و یا کمبود ترافیک باعث شکست   آن سازمان شود.

ترافیک هدفمند یه یک سایت میتواند تبلیغات، درآمد زایی و مورد توجه قرار گرفتن را به همراه داشته باشد. و سرمایه گذاری در مبحث سئو در مقایسه با انواع دیگر بازاریابی میتواند میزان زیادی ارتقا و بازده به همراه داشته باشد.

چرا موتورهای جستجور نمیتوانند سایت من را بدون فاکتور سئو پیدا کنند؟

موتورهای جستجو هوشمند هستند اما هنوز هم نیاز به کمک دارند. موتورهای اصلی همانند گوگل همواره تلاش میکنند تا تکنولوژی خود را افزایش داده و بهبود بخشند تا وب سایت هارا هرچه  عمیق تر بررسی( crawl)کرده تا نتایج بهتری را برای کاربران به ارمقان آورند.

با این وجود محدودیت هایی برای موتورهای جستجو وجود دارد. همانطور که سئو مناسب میتواند بازدید سایت شمارا به شدت افزایش دهد یک حرکت اشتباه نیز میتواند سایت شما را از نتایج جستجو پنهان ویا دفن کند.  فضای اینترنت به شدت رقباتی شده است و آن شرکت ها ویا سازمان هایی که از تکنیک های سئو استفاده میکنند میتوانند بازدیدکنندگان و مشتریان بیشتری را جذب کنند.

آیا سئو سایتم را خودم میتوانم انجام دهم؟

دنیای سئو دنیایی پیچیده است اما اکثر مردم میتوانند مفاهیم پایه ای آن را درک کنند. حتی مقدار کمی از اگاهی در این حوضه میتواند تفاوت چشم گیری ایجاد کند. همچنین آموزش های رایگان و یا پولی سئو به طور گسترده ای در بستر نت وجود دارد.تهیه  این آموزش ها همراه با تمرین مستمر میتواند باعث موفقیت شما شود.

که این درواقع  به میزان زمانی که برای آموختن در بحث سئو اختصاص میدهید و همچنین به میزان تمایلی که شما برای یادگیری آن دارید  بستگی دارد. همچنین  میتوانید سئو سایت خود را به دست شرکت هاو یا افرادی که به طور تخصصی و حرفه ای در این زمینه کار میکنند و دانش کافی را دارند بسپارید تا به نتیجه مورد نظرتان برسید.

درهرصورت،  خوب است که درکی از مفاهیم اصلی داشته باشید.

, , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر