در حال بارگزاری لطفا منتظر بمانید ...

انواع لینک سازی در سئو

زمانی که شما محتوایی تولید کرده و انتشار می‌دهید باید به گوگل کمک کنید که متوجه شود محتوای شما در رابطه با چیست، تا بتواند آن را درصفحات مرتبط با جستجو  کاربران نشان دهد.

از روش‌های مختلفی که سئو کاران مورد استفاده قرار میدهند می توان به قرار دادن  کلمات کلیدی در  عنوان ، URL  و متن اصلی اشاره کرد.

یک راه موثر دیگر در این زمینه  استفاده از لینک های داخلی (internal links)  برای صفحات  مرتبط در داخل سایت خودتان است  که با استفاده از عبارت لینک شده ( ancher text) صورت می‌گیرد. به عنوان مثال اگر شما در زمینه آموزش سئو فعالیت دارید و دو مطلب شما در رابطه با سئو است این دو مطالب را با لینک دادن بر روی عبارت آموزش سئو به هم لینک کنید.

لینک خارجی (External Link)

این موارد کارهایی است که شما در داخل سایت خودتان انجام می‌دهید. شما باید به سئو خارج از سایت نیز توجه کنید و  با دریافت لینک از سایت‌های دیگر  رتبه سایت خود را در گوگل افزایش دهید.  خیلی مهم است که  سایتی که به شما لینک می‌دهد در وهله اول اسپم نباشد و از آن مهمتر سایتی باشد مرتبط با حوزه کاری شما.

زیرا  وقتی از یک سایت اسپم  لینک دریافت می‌کنید باعث می شود نه تنها سایت شما رتبه بهتری کسب نکند بلکه تاثیر بدی روی رتبه سایت شما بگذارد و وقتی از سایتی مرتبط با حوزه کاری شما لینک دریافت میکند از دید گوگل آن لینک ارزش بیشتری خواهد داشت.

بنابراین وقتی عبارت ساخت بک لینگ را می‌شنوید همه آن روش های سئو کلاه سیاه را که قبلاً در گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفتند و نتیجه می‌دادند را به کل فراموش کنید زیرا دیگر آن روش‌ها جواب نخواهد داد و تنها لینک های با کیفیت هستند که باعث پیشرفت و بهبود رتبه سایت شما در گوگل می‌شوند.

ساخت بک لینک

در حال حاضر بهترین روش دریافت لینک  ایجاد ارتباط با وبلاگ نویسان و سایت‌های خبری است  زیرا این سایت‌ها به طور پیوسته محتوا جدید انتشار  می‌دهند و محتوا با کیفیت در حال حاضر ارزشمندترین  موضوع از دید گوگل می‌باشد. پس انتشار مطالب با کیفیت در این وبلاگ‌ها و یا سایت‌های خبری و وجود یک  لینک بر روی عبارت کلیدی مورد نظر به سایت ما بهترین نتیجه را برای ما خواهد داشت.

اما مطمئن باشید که اگر شما  تاکید می‌کنم یک محتوای با کیفیت داشته باشید سایت‌های خبری و وبلاگ‌ها ارزش آن مطلب را خواهند دانست و آن را در سایت خودشان انتشار خواهند داد. پس با آنها از طریق ایمیل ارتباط برقرار کرده و بپرسید آیا مایل به دریافت پست مهمان هستند.

مطمئن باشید اگر کارتان را درست انجام دهید از این طریق می توانید بک لینک های فوق العاده ارزشمندی به دست آورید.

به طور خلاصه اگر شما تکنیک های سئو کلاه سفید را بدانید می توانید فرایند سئو را به شکل درست انجام دهید.  در حقیقت اگر شما  تمرکزتان را بر روی محتوایی که کاربران در اینترنت  به دنبال آن هستند  بگذارید نتیجه فوق العادهای به دست خواهید آورد. زیرا این یک پیروزی دو طرفه هم برای شما و هم برای کاربران است . درواقع :

  1. کاربران به آنچه که می‌خواهد می‌رسند.
  2. گوگل توانسته است کاربران را به آنچه که می‌خواسته‌اند برساند.
  3. شما روز به روز رتبه بهتری را در گوگل کسب‌ خواهید کرد.
, , , , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر