در حال بارگزاری لطفا منتظر بمانید ...

معروف ترین هکرهای جهان و ابزار های معمول هک

جولین آسانژ

او درحال حاضر یکی از مشهورترین هکرهای سیاه جهان است. در شانزده سالگی با نام « مندکس» شروع به هک کرد. طی چهار سال، وی به شبکه‌های مختلف دولتی، شرکت های بزرگ و آموزشی مانند پنتاگون، ناسا، لاکهید مارتین، سیتی بانک و دانشگاه استنفورد نفوذ و انها را هک کرد.

آسانژ در سال ۲۰۰۶ برای ایجاد (Wikileaks) به عنوان یک پلتفرم برای انتشار نشست اخبار و اسناد طبقه بندی شده از منابع ناشناس اقدام کرد. ایالات متحده در سال ۲۰۱۰ تحقیقاتی را علیه او انجام داد تا او را با قانون جاسوسی ۱۹۱۷ محاکمه کند. او هم اکنون در سفارت‌ اکوادوردر لندن نگهداری می‌شود و از استرداد به ایالات متحده هراس دارد.

جاناتان جمیز

شاید یکی ازمعروف‌ترین و باهوش‌ترین هکرهای جهان «جاناتان جیمز» باشد. کسی که در سال ۲۰۰۸ موفق شد به شبکه امنیتی ناسا رخنه کند. او که از نوجوانی فعایت‌‌های خود را در این زمینه ‌آغاز کرده بود، به  دلیل همین عملیات،  متهم به سرقت اطلاعاتی به ارزش ۱٫۷ میلیون دلار شد.

این عملیات عظیم سبب شد ناسا برای مدت سه هفته، تمام فعالیت‌های خود را به حالت تعلیق درآورد! این هکر سیاه خودکشی کرد.

موفق‌ترین هکر سفید

اما اگربخواهیم از یک هکر سفید نام ببریم « استیون گری وازنیاک» یکی از قدیمی‌ترین، باهوش‌ترین و موفق‌ترین آن‌هاست. وازنیاک، مهندس کامپیوتر، مخترع  و دانشمند آمریکایی یکی از اولین و مشهورترین هکرهاست.

او که در بیست و شش سالگی همراه با «رونالد وین» و «استیو جابز» شرکت اپل را در سال ۱۹۷۶ تاسیس کرده، در دوران دانشجویی، به دلیل هک کردن سیستم دانشگاه «کلرادوبولدر» که در آن به عنوان دانشجوی سال اولی تحصیل میکرد، از آنجا اخراج شد. هرچند که بعدها به عنوان یک هکرسفید شهرت یافت.

ابزارهای معمول در هک

برای اجرای یک عملیات نفوذ، یا هک کردن سیستم و یا شبکه، هکرها از طیف وسیعی از انواع تکنیک ها و روش ها استفاده می کنند که در این جا به چند مورد اشاره می کنیم.

روت کیت

یک «روت کیت»(Rootkit) در اصل برنامه یا مجموعه‌ای از ابزارهای نرم افزاری است که به تهدیدکنندگان امکان کنترل از راه دور و دسترسی به سیستم کامپیوتری یک  موسسه یا سازمان را می‌دهند.

در این روش از راه دور و با استفاده از اینترنت هکرها می توانند کنترل سیستم را از راه دور در اختیار بگیرند. این تکنیک در ابتدا با هدف بازکردن (backdoor) در سیستم طراحی و توسعه داده شده بود تا مسائل نرم افزاری خاص داخل سیستم را درست تنظیم کنند.

اما متاسفانه این نرم افزاری اکنون به ابزاری مبدل شده که هکرها به کمک آن سبب بی ثباتی در سیستم و سلب کنترل از اپراتورهای قانونی یا کاربر اصلی از سیستم می‌شوند.

کی لاگرز

«کی لاگرز» (Keyloggers) ابزار ویژه طراحی شده ای است. که هر کلیدی را که روی سیستم فشرده و به کاربرده شود،  ثبت و لاگ می‌کند. کی لاگرها هرگونه فشار روی کلیدها را درهنگام تایپ روی کیبورد کامپیوتر یا هرگونه کلیکی که روی رابط برنامه نویسی اپلیکیشن ها صورت بگیرد، ثبت می کند.

فایل ثبت شده ذخیره میشود که شامل انواع اطلاعات مهم مانند نام کاربری، جزئیات بازید از وب سایت، تصاویر و برنامه های باز شده و مانند آن است.

اسکنر آسیب پذیر

( Vulnerability Scanner) این روش برای طبقه بندی و تشخیص نقاط ضعف در سیستم و شبکه های کامپیوتری و سیستم های ارتباطی مورد استفاده است. درواقع از رایج ترین شیوه های مورد استفاده هکرهای اخلاقی یا کلاه سفید برای شناسایی آسیب های احتمالی است که امکان میدهد، مشکل را فورا حل کنند.

از دیگر سو همین ابزار مفید میتواند از سوی هکرهای سیاه  نیز مورد استفاده قرار گیرد تا دقیقا همین کار را در مورد سیستم مورد حمله انجام دهد. اما این بار هدف پیدا کردن نقاط ضعف برای سوء استفاده، نفوذ و سرقت اطلاعات در سیستم است.

, , , , , , , , , ,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های اخیر